Класна оцінка

Історія та сучасність шкільної бібліотеки ХЗОШ №49

Відтоді, як людина навчилася писати, усю свою мудрість вона довірила книгам. з незапам'ятних часів з'вились бібліотеки-книгосховища мудрості. З давніх-давен приміщення для сховищ книг мали найрізноманітніші назви. При розкопках у Єгипті над входом в одне з приміщень палацу фараона археологи виявили напис: "Аптека для душі".

Ось такою "Аптекою для душі" була бібліотека на Русі. Там з правіку любили і цінували книгу, називали її "восьмим дивом світу". Великим шанувальником книг був Ярослав Мудрий, син Володимира-Хрестителя. Заснувавши 1037 р. Софійський собор, він відкрив у ньому бібліотеку-розкішну, на 950 томів книгозбірню. У "Повісті временних літ" читаємо: "Любив Ярослав книги, читав їх часто: і вдень, і вночі. І зібрав скорописців багато, і перекладали вони з грецького на слов'янське письмо. Написали вони книги велику силу, ними навчаються віруючі люди і тішаться плодами великої мудрості... Ярослав же, як ми вже казали, любив книги, багато їх написав і поклав їх у церкві святої Софії, яку сам збудував".

Софіївська бібліотека була не тільки книгосховищем, а й книгописною майстернею-робітнею. Поряд із церковноми тут створювались книжки,які містили відомості зі світової історії, географії, астрономії.

У наші часи книги стали доступними всім. Але не кожен може зберігати у себе всю цю величезнукількість книжок та журналів, які зараз видаються. Тому виникає потреба користування бібліотекою.

Для цього й функціонує бібліотека нашої 49 школи.

Вона була створена одночасно з відкриттям школи в 1963 році. Першим бібліотекарем була Мірошник Галина Олександрівна. Бібліотека була дуже маленькою. Вона знаходилась на третьому повірсі в маленькій кімнатці за скляними дверима. У бібліотеці було обмиаль художньої літератури (усього 603 екземпляри). Правда, і школа була восьмирічною.

У 1967 році у школу прийшла працювати нобий бібліотекар Феночка Галина Іванівна. Бібліотеку перевели на другий поверх у 18 кабінет. Галина Іванівна зробила великий внесок урозширення фондів бібліотеки. Значно зросли бібліотечні фонди, коли школа стала десятирічкою. Для розширення кругозору учнів Галина Іванівна Феночка влаштовувала зустрічі з поетами, письменниками, проводила неоднаразові свята книги.

Читальної зали в бібліотеці не було, в одному кабінеті розташовувалися і книгосховище, і фонд художнб літератури.

Уже на 1982 рік бібліотека нараховувала 12874 екземпляри книжок, з яких 7058 - підручники, 5816 - художньої літератури.

У 1982 році в бібліотеку приходить працювати талановита і самовіданна людина Фетисова Ірина Леонідівна. З її приходом бібліотеку переводять на третій поверх, виділяють додаткове приміщення для збереження книг, з'являється читальна зала.

Сьогодні в нашій бібліотеці існує два видділи: абонемент та читальна зала. На абонемент можно взяти літературу для читання додому, у читальній залі можно почути розповідь про нові книги, попрацювати з додатковою літературою. У бібліотеці навчають користуватися каталогами.

Ірина Леонідівна проводила "Вечори біля каміну", в яких грали діти і вчителі нашої школи. Запрошувались неодноразово на творчі зустрічі дитячі письменники, такі як Євген Валентинович Почепцов, Микола Возіянов. Ефективною формою роботи були літературні читання з участю учнів школи.

На сьогоднішній день (2018 рік) у бібліотечному фонді знаходиться 11715 екземплярів книг та брошур, 10964 підручники, а весь фонд складає 22779 книг.

У школі вчаться 830 учні. Нещодавно фонди бібліотеки були поповнені енциклопедичними виданнями, художньою та методичною літературою. Учні можуть працювати з ними в читальній залі.

Тісні стосунки підтримуються з письменниками Харкова. Вони завжди жадані гості бібліотеки.

Цікаві і захоплюючі вечори, лекції проходять на базі бібліотеки. "Книга-джерело знань"-цей вислів став девізом нашої школи і роботи її бібліотеки.