Фестиваль інновацій

Музей

Комунальний заклад "Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 49" розташована по вулиці Харківських дивізій, яка названа на честь 10-ти стрілецьких дивізій, котрим було присвоєно почесне найменування «Харківські» за визволення нашого міста від фашистських загарбників 23 серпня 1943 року.

У закладі працює шкільний музей бойової слави Харківських дивізій, заснований у 1966 році 15 жовтня за участю ветеранів 10-ти Харківських дивізій та групи учнів і вчителів школи.

Музей працює з таких напрямків:

• Вивчення бойового шляху Харківських дивізій;
  • Пошук нових джерел з історії війни: документи, щоденники, епістолярій, речові свідоцтва воєнної доби, картографічні матеріали, ілюстрації, фотодокументи.

В музеї проводяться:

• уроки мужності;
  • зустрічі з ветеранами;
  • екскурсії.

Лекторська група взаємодіє з Радою ветеранів Немишлянського району.

Протягом 47-ми років музей Бойової слави є центром військово-патріотичного виховання учнів. Експозиції музею висвітлюють бойовий шлях 10-ти Харківських дивізій: їх формування, перші бої, перші поразки і перемоги. Є в музеї  відомості, фото, матеріали про бойовий шлях кожної дивізії. Також зібрані документи та інші важливі папери, які належали солдатам та офіцерам дивізій, альбоми, книги пам'яті, створені учнями школи, присвячені ветеранам ВВВ з мікрорайону школи.

За підсумками роботи присвяченої  60 - річчю Перемоги керівник музею та загін волонтерів були нагороджені Листом подяки Ради інвалідів Великої Вітчизняної війни за активну роботу щодо вшанування інвалідів війни.

На базі музею працює загін волонтерів, який бере активну участь у поповненні експозицій власноруч створеними експонатами, сценаріями екскурсій, вечорів-зустрічей із ветеранами, матеріалами, зібраними під час пошукової роботи. Результатами роботи загону стали оновлена експозиція «Листи ветеранам», нові виставки «Партизанський рух на Харківщині», «Ветерани мікрорайону», «Медалі розповідають», «Роман у листах».

У 2009 році загін волонтерів брав участь у конкурсі-огляді шкільних музеїв Бойової та Трудової слави та був нагороджений дипломом управління освіти Департаменту з гуманітарних питань Харківської міської ради за перемогу в номінації «За організацію волонтерського руху».

Учні  закладу є постійними учасниками щорічної  обласної військово-патріотичної  акції учнівської молоді «Слобожанські дзвони Перемоги», неодноразово нагороджені грамотами Харківською обласною станцією юних туристів за активну участь у конкурсі.

У 2010 році рада музею була нагороджена грамотою Харківської обласної станції юних туристів за активну участь в обласному огляді музеїв історичного профілю в рамках Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді «Шляхами подвигу і слави».

За активну участь і вагомий внесок у розвиток ветеранського руху у 2011 році керівник музею та волонтерський загін були нагороджені почесною грамотою Харківського обласного Міжнародного Комітету ветеранів війни.

Роки минають, скільки добрих надій звершилось, скільки добрих справ зроблено, і одні з них – це справи, які допомагають навчати і виховувати підростаюче покоління на правдивих і добрих, героїчних, бойових і трудових прикладах попередніх поколінь.

В цьому матиме певне позитивне значення і наш Музей Бойової слави, який оберігається тепер і в майбутні роки колективом школи – вчителями і учнями.