Стоп насильству в сім'ї

Методичний порадник до "Насилля у сім'ї"

Насильство в сім'ї, в класичній схемі, має форму кола. Спочатку відбувається випадок, наприклад - вдарив, потім настає «медовий місяць» з присутніми вибаченнями не правий, погарячкував ...). Далі, напруга наростає, і ситуація повторюється. Коло замикається. Такі відносини можуть тривати досить довго, і «жертва» продовжуватиме сподіватися і вірити, що людина зміниться. Можливий також зрив «жертви», з фатальними наслідками.
   Насильство відбувається і внутриличностная, коли людина себе сам змушує, заохочує, карає, просить прощення у себе, дає собі обіцянки, і, не виконуючи їх, знову карає. Причину такої поведінки, можна простежити з моделі стосунків у сім'ї такої людини.
    Що стосується безпосередньо насильства в сім'ї, то я можу виділити кілька сегментів, які характеризують насильство.
Відкидання.
     У сімейних відносинах, як засіб маніпуляції іншою людиною, можна зустріти таку поведінку, як приниження, через знецінення особистості. До принизливого поведінці можна віднести образа, зневага, байдужість і прізвиська. Кожен з цих аспектів різною мірою пригнічує і травмує особистість.

Ряд заборон:
   Кожен з членів сім'ї, має свої потреби, тільки от, задовольняються вони, це вже окрема розмова. Нав'язування своїх інтересів, задоволення власних амбіцій всупереч бажанню іншої людини, породжує напругу у взаєминах.
   Будь-яке насильство супроводжується внутрішньоособистісним конфліктом між реальними обставинами і бажаннями людини. Дитина, на відміну від дорослої людини, в рідкісній мірою здатний протистояти вимогам батьків, оскільки багато в чому просто залежимо від батьків. Часом дитина вибирає підкорятися думку батьків всупереч своїй волі, побоюючись відкидання з боку батьків у разі непокори.
    Батьки мають звичку, вибирати за дитину їхні інтереси, і в деяких ситуаціях, це цілком нормально, якщо це не суперечить волі дитини.
- Я краще знаю, що тобі потрібно! У своїй практиці часто зустрічав, що за відсутністю досвіду прийняття ВЛАСНОГО думки і рішення, людина приймає рішення авторитетних для нього людей, навіть всупереч власним інтересам.
     Коли одна сторона вимагає щось дуже директивно - це насильство. Коли мова йде про договір, тоді немає насильства.

Публічне приниження:
     Безумовно, кожен член сім'ї, вправі виявляти свої почуття, але тільки особисто, без присутності сторонніх. Публічне приниження служить посиленням особисту образу.
    Прикладом послужить класичну поведінку, в якому дружина випив чоловіка, голосить, соромить його на людях, вважаючи, що у нього прокинеться почуття сорому і відповідальності, і він перестане вживати алкоголь. Тільки дружина не знає, що через отриманого публічного приниження, і виникла тривоги, чоловік ще більше нап'ється, щоб заглушити душевний біль.
Батьки, які мають звичку виховувати дітей прістижіваніем, здатні при сторонніх людях сказати: як тобі не соромно, при людях Напісяю в трусики.
     У дітей, що спостерігають батьківські сварки, формується уявлення про відносини, які будуються на сварках.
критика
.

Залякування жестами.
  Замахівання рукою на дитину, або на одного з членів сім'ї, так само відноситься до насильства. Таку модель поведінки можна зустріти без праці, і кожен, хто читає ці рядки розуміє, про що я пишу. Тільки, мало хто розуміє, що залякування жестами, є прояв насильства.

Руйнування особистих речей:
     Для контролю над іншим, з метою підпорядкування, заподіянням емоційної травми, кривдник здатний зруйнувати особисті речі іншої людини. Як правило, вибираються «улюблені» речі, так як за допомогою їх, можна швидше досягти бажаного результату приниження та образи. Дружина, наприклад, може зіпсувати автомобіль, який дуже подобається чоловікові, а чоловік, зіпсувати гарну річ дружини.

Контролювання поведінки:
    Це недовіра, обмеження особистого простору, дій, кола інтересів, спілкування, так само може бути зайва ревнощі.