Готуємось до ДПА

Державна підсумкова атестація:

Як передбачено статтею 34 Закону України «Про загальну середню освіту», навчальний рік закінчується проведенням державної підсумкової атестації випускників початкової, основної та старшої школи:

·для учнів 4-х класів проводиться з 12  по 21 травня 2018 року;

·для випускників 9-х класів – з 1 червня по 8 червня 2018 року;

·для випускників 11-х класів – з трьох предметів у два етапи:  __ квітня 2018  року у пунктах тестування __ з української мови у формі ЗНО; з __ по __ травня 2018  року __ у навчальних закладах з двох предметів __ математики або історії України та предмета за вибором учнів.

У 2017/2018 навчальному році передбачається проведення державної підсумкової атестації для учнів початкової школи у вигляді підсумкових контрольних робіт з трьох предметів: читання, української мови та математики.
     Державну підсумкову атестацію для учнів основної та старшої школи передбачається провести у письмовій формі з трьох предметів: української мови, математики або історії та з предмета за вибором учнів (11 клас) чи школи (9 клас) за завданнями, розробленими загальноосвітніми навчальними закладами.

Вручення документів про освіту рекомендовано провести для випускників:

· 9-х класів  10-11  червня 2018 року,

·11-х класів 30-31 травня 2018 року.

№ 1103 від 31 липня 2017 року

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2017 р. за № 1014/30882

Деякі питання проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основіповної загальної середньої освіти

Відповідно до частини третьої статті 45Закону України «Про вищу освіту», статті 34Закону України «Про загальну середню освіту», Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року№ 1095(в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533), Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року№ 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Перелік навчальних предметів, із яких у 2018 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі - Перелік), що додається.

2. Встановити, що в 2018 році:

1) зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, проводитиметься з 22 травня до 14 липня;

2) кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів із Переліку;

3) для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької, французької мов використовуються завдання сертифікаційних робіт (предметні тести) двох рівнів складності: рівня В1 та рівня В2;

4) результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року:

• українська мова і література (українська мова);
  • математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття);
  • один з навчальних предметів, зазначених у пунктах 2-11 Переліку (за вибором випускника);

5) випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2;

6) результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.

3. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю.Г.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника міністра Хобзея П.К.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр Л. Гриневич

ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства освіти і науки України 31.07.2017 № 1103

ПЕРЕЛІК навчальних предметів, із яких у 2018 році проводитьсязовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання,здобутих на основі повної загальної середньої освіти

1. Українська мова і література.

2. Історія України.

3. Математика.