профілактика насилля у родині

Насильство над дітьми в сім’ї

насильство над дитиною

У тому разі, коли від насильства в сім’ї страждають діти, що особливо стає гірко за добробут і цінності такого мікро — суспільства. Це явний сигнал того, що дорослі в цій сім’ї деградують абсолютно не піклуються про те, щоб їх малюк повноцінно ріс і розвивався в спокійній обстановці.

Всупереч думці, що така форма насильства може виражатися не тільки в побитті і завданні шкоди здоров’ю. Набагато частіше зустрічається емоційний тиск з боку дорослих на дитину. І ці прояви є у зовні благополучних родинах! Приміром, якщо батьки постійно висміюють будь-які починання сина або дочки, вважають їх несерйозними і безперспективними, можна говорити про психологічне насильство. Воно виражається, насамперед, у тому, що особистості підриває віру в себе, не дозволяє їй повноцінно розвиватися, робити свої дивовижні і неповторні відкриття.

Сексуальне насильство над дітьми у власній родині – не така вже рідкість. Складно навіть уявити собі, до яких непоправних наслідків воно може призвести. Діти, які зазнали сексуального насильства, відрізняються від інших. Вони стають замкнутими, рано розуміють, що таке доросле життя і не хочуть дорослішати. Вони заздалегідь позбавлені дитячої безпосередності, вмінню радіти і довіряти дорослому, а це дуже важливі складові для формування благополучної особистості.

Насильство в сім’ї: що робити?

проти насильства

Багато людей, які стали жертвами насильства в сім’ї, згодом виявлялися нездатними жити щасливим життям, будувати плани і втілювати найсміливіші мрії. Як же захистити себе від виснажливого напруженого страждання і не дозволити події знову повторитися?

Захистити себе від джерела страждання

Це перше, що варто зробити, збираючись вступити на шлях нового щасливого життя. Необхідно вибрати для себе інший напрямок. Ніхто не говорить, що це легко, на таку перебудову свідомості можуть піти роки. Але плідна робота над собою і бажання все змінити принесуть свої плоди.

Потрібно якомога швидше прийняти рішення звільнити себе або свою дитину від постійних принижень. Якщо ніякі розмови з ґвалтівником не допомагають, потрібно просто зібратися і піти, не залишивши зворотної адреси. Неприпустимо все життя мучитися тільки тому, що інша людина вважає вас нездатним захиститися. Якщо дорослий в силу свого віку усвідомлює потенційну можливість все змінити, то для дитини наслідки можуть бути самими жахливими.

Звернутися до психолога

Багато нехтують цим кроком, вважаючи, що їм все одно не допоможуть. Це невірне переконання, яке варто в собі перемогти. Для людини, яка довгий час відчував на собі насильство і його наслідки, просто необхідна допомога кваліфікованого спеціаліста. Робота з психологом допоможе опрацювати наявні страхи і інші проблеми, пов’язані з розвитком власної особистості. Необхідно виробити новий незалежний погляд на минулі події і відокремити себе від них. Цього результату можна досягти тільки в ході систематичної проробки складних і болючих моментів.

Заново знайти самого себе

Після проведеної психотерапевтичної роботи жертві насильства потрібен ще деякий час, щоб відновитися. У цей період вкрай важливо продовжувати відстежувати власні зміни, користуватися спеціальними техніками і прийомами, яким навчив психолог. Потрібно захотіти повернути собі себе, усвідомити, що ви гідні самого кращого на землі. Ніщо так не сприяє підняттю самооцінки як розкриття індивідуальності.

Таким чином, насильство, яке відбувається у стінах рідного будинку – одне із самих найважчих випробувань, даних людині долею. Людина не може впоратися зі своєю проблемою самотужки, йому завжди потрібна участь з боку близьких та друзів. Допомога фахівця – психолога так само дуже цінна і значна. Людині належить пройти довгий шлях усвідомлення своєї цінності і значущості.